سفره تولید و اشتغال را حفظ خواهیم کرد

سفره تولید و اشتغال را حفظ خواهیم کرد

سفره تولید و اشتغال را حفظ خواهیم کرد


چرا راه سخت تولید را در پیش گرفتم؟ این سوالی است که علاوه بر دیگران، خودم نیز بارها از خود پرسیده‌ام که چه چیزی در مسیر پر فراز و فرود تولید و صنعتگری هست که مرا شیفته و مجذوب خود ساخته است؟ به برکت فضای مجازی و دنیای نوین تکنولوژی و ابزارهای هوشمندی که در اختیار انسان مدرن معاصر قرار گرفته، این شانس و فرصت در اختیارم نهاده شده است که از فضای آنلاین برای ارتباط با مخاطبان فهیم مجموعه خود بهره بگیرم و کلامی چند در باب اینکه چرا به مسیر پر فراز و نشیب تولید گام گذاشتم، در سه پارگراف توضیح دهم:


هزارتوی تولید با آن عظمت و چشم‌انداز مبهمی که در مقابل دیدگان تولیدکننده و صنعتگر می‌گشاید، حس خوب سهیم بودن در تامین مایحتاج هموطنان و مردم را در انسان ایجاد می‌کند. به عنوان یک کارآفرین جوان که می‌دانم مسیر بسیار سخت و دشواری را به خصوص با شرایط کنونی ایران در پیش رو دارم، باید اذعان کنم دنیای تولید، دنیای عجیبی است که مرد عاشق می‌طلبد و هم‌پا. حضور در صنعت و عرصه تولید در خانواده ما، موروثی است اما این مساله به معنای تقلید و کپی‌برداری از مسیر پدران و نیاکان ما نیست. بنده به عنوان نسل سوم از خاندان لیقوانی که امر تولید را در مسیر زندگی شغلی و معیشتی خویش و خانواده بزرگ الوند قوطی پارس، برگزیده‌ام، نه از سر ناچاری و یا در اختیار نداشتن انتخاب‌های دیگر، بلکه از سر عشق و دل‌دادگی به موضوع تولید و حفظ صنعت را که سینه‌به‌سینه و نسل به نسل به بنده رسیده است، به عنوان یکی از بهترین و مهم‌ترین انتخاب‌های زندگی خویش می‌دانم و خودم را به حفظ و بقای این خانواده بزرگ، مسوول و متعهد می‌دانم. 

فراتر از احساسات قلبی که با عشقی خانوادگی درآمیخته و مرا به مسیر پر فراز و فرود تولید، پرتاب کرده است، تلاش برای تداوم و حفظ لذتی است که لبخند رضایت مشتریان در نهاد تولیدکننده و صنعتگر ایجاد می‌کند. تصور اینکه محصولاتی که عرضه می‌کنیم و به تایید تک تک مشتریان‌مان، به درجه‌ای از کیفیت و مطلوبیت رسیده است که لبخند رضایت آنان و دعای خیرشان را بدرقه راه‌مان می‌سازد، مرا بر ادامه راهی که برگزیده‌ام، مصمم‌تر و راسخ‌تر و سرسخت‌تر می‌کند. خرسندم که موانع و چالش‌های فنی و اقتصادی و غول تحریم‌ها نتوانسته مجموعه ما را از آرمان‌های حرفه‌ای خود دور سازد. خرسندم که با وجود تمام مشکلات عظیمی که بر سر راه تولید قرار دارد و پیکر تمام صنایع را زخمی کرده و کسب و کارهای تولیدی کوچک، نظیر ما را نیز از قلم نینداخته است، نتوانسته خدشه‌ای بر عزم ما در مسیری که انتخاب کردیم وارد سازد.


و آرمان و خیال سوم که سبب شد در این مسیر پر فراز و فرود، کفش آهنین بپوشم و کلاه‌خود سرسختی و استقامت را بر سر بگذارم و پیش بروم، حفظ خانواده بزرگ الوند قوطی پارس و کارکنان بی‌نظیرم است که در کنار سفره‌ای که پهن کردیم، همیشه و در تمام سختی‌ها، کنار ما بودند و در روزهای رفاه یا سختی، همواره همراهی‌مان کردند و نگذاشتند چرخ تولید بخوابد. به هر قیمتی شده، تلاش می‌کنیم که با درایت و مشاوره‌های خوبی که از مشاوران خود می‌گیریم، با استراتژی‌ها و تاکتیک‌های کارامد #بحران را رد کنیم اما اجازه ندهیم میزان اشتغال کوچکی که پایه‌گذاری کردیم، آسیب بیند و نه تنها از تعداد اعضای خانواده گران‌قدر الوند قوطی پارس با اشتغال‌زایی مستقیم برای ۵۰ نیروی متعهد کاری و اشتغال‌زایی غیرمستقیم برای ۴۰۰ تن نیروی مسوول، کم نشود بلکه بر جمعیت این خانواده بی‌نظیر افزوده شود.


من معتقدم حفظ این سه آرمان، از هر تلاشی برای توسعه یا گسترش دامنه فعالیت‌های الوند قوطی پارس، مهم‌تر است و تمام تلاش و تمرکزم را بر تحقق این سه هدف گذاشته‌ام و دست یاری را برای ماندن بر آرمان، به سوی تیم بزرگ الوند قوطی پارس که همیشه با من همراه بوده‌اند، دراز کرده‌ام. همه آنان همانند من معتقدند تولید، فرد عاشق می‌طلبد و هم‌پای راه. خدا را شاکرم که زنان و مردان این سرزمین، در این مسیر سترگ و سخت، همیشه در کنار ما ایستاده‌اند و با چنگ و دندان از تولید مراقبت کرده‌اند و نگذاشته‌اند سفره تولید و اشتغال برچیده شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.