تحریم‌ها با صنعت ما چه کرده است

تحریم‌ها با صنعت ما چه کرده است

تحریم‌ها با صنعت ما چه کرده است

حاج محمود لیقوانی، بنیان‌گذار گروه الوند

تجربه کردن روزهای دشوار از مختصات لازم برای رسیدن به رفاه و موفقیت است. همیشه می‌گویند آن شادی که پس از اندوه می‌آید، شیرین و دل‌چسب است و آن آسانی که در پی سختی، هویدا می‌شود ماندگارتر و لذت‌بخش‌تر. تحریم‌های ناعادلانه چند سالی است که اقتصاد ایران را نشانه گرفته است. صنعت در هر کشوری قلب تپنده آن جغرافیا محسوب می‌شود و در این میان که تحریم‌ها با هدف فلج کردن اقتصاد کشورمان بر ما اعمال شده است، صنایع ایران همواره کوشیده‌اند چرخ‌های خود را فعال نگاه دارند. بیشترین حجم فشار و آسیبی که بر پیکر صنعت وارد شده، بر پیکر نحیف کارآفرینان و صنعتگرانی ضربه زده است که با عشق و تلاش و پشتکار به این مسیر ورود کردند و همیشه در فراروی خود، تلاش کرده‌اند که علاوه بر حفظ کار، سفره‌ای که پهن شده و عده‌ای از برکت این سفره، مشغول به کار شده‌اند را حفظ کنند. همیشه در نظر داشتیم که اگر قرار است با همین سختی‌های ناشی از تحریم پیش برویم، دست کم باید به گونه‌ای حرکت کنیم که از کوچک شدن سفره و بریده شدن نان تمام کسانی که زحمت کشیدند و شانه به شانه صنعتگر، چرخ تولید را پابرجا نگاه داشته‌اند، جلوگیری شود.

مجموعه الوند قوطی پارس، به عنوان تولیدکننده‌ای توانا و پای کار، همواره با صرف هزینه‌های هنگفت تلاش کرده، سهم ناچیزی که در اشتغال‌زایی داشته را حفظ کند و در این شرایط سخت که تحریم‌ها و تهدیدهای اقتصادی آمریکا، بر بی‌رحمی زمانه دامن زده است، ترجیح دادیم سختی‌ها و زخم‌های تحریم را از یک سو تحمل کنیم و از سوی دیگر تمام همّ و غم و توان‌مان را روی توسعه تولید بگذاریم و با حفظ انگیزه کارکنان با حمایت اقتصادی از اشتغال کوچکی که ایجاد کردیم، نگذاریم کارگران و تمام زحمت‌کشانی که در این مسیر با ما بوده‌اند نومید و دست خالی از اینجا به خانواده‌های خود بازگردند. به همین دلیل، مجموعه الوند قوطی پارس، اصلی‌ترین رسالت و چشم‌انداز خود را حفظ اشتغال و پابرجا نگاه داشتن تولید تعریف کرده و در تحقق این هدف متعالی و مهم، هزینه‌های هنگفت مادی و معنوی را هم متحمل شده است.

با این حال هنوز با امید وافر و انگیزه‌ای مضاعف، معتقد هستیم که این بحران، ماندگار نیست و در فردای تحریم و ریشه‌کن شدن مشکلات اقتصادی که مبتلا به همه آحاد سرزمین‌مان و تمام کسب و کارها است، لبخندی که بر لب تک تک کارکنان و نیروهای انسانی خواهد نشست، دستمزدی است که هر تولیدکننده و صنعتگری را از آنچه انجام داده، راضی‌تر خواهد ساخت. ما به امید ایرانی خودکفا و سلامت، به رغم مشکلات ناشی از تحریم‌ها، متعهدانه به ارزش‌های کارآفرینی که حفظ کیفیت و اشتغال، مهم‌ترین آنها است، وفادار ماندیم و معتقدیم که روزهای سخت می‌گذرند اما انسان‌های سخت پیروز میدان خواهند بود. الوند قوطی پارس به عنوان مجموعه‌ای توانا در روزهای سخت همان‌گونه فعالیت می‌کند که در روز نخست شروع به کار، در سرلوحه خود ثبت کرده و تمام آرمان‌ها و مسوولیت‌های اجتماعی خود را با تلاش و امید و حس همراهی گروهی، دنبال می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.